מאחורי המיזם

Vibe Israel הינה עמותה הפועלת משנת 2011 למיתוג ושיווק ישראל בעולם. הארגון נחל הצלחות רבות בזירה הדיגיטלית ויצר למעלה ממליארד איזכורים חיובים על ישראל ברשת.
תכנית הדגל של הארגון, "היוזמה למיתוג ישראל״, הינה תכנית רב שנתית למיתוג ישראל בעולם, הכוללת רתימה של המגזר הציבורי והפרטי בישראל, וכן את מנהיגי יהדות התפוצות, למאמץ. אסטרטגיית המיתוג נבנתה בהתבסס על מחקר מעמיק, שממנו עלה כי המגוון החברתי בישראל הינו אחת מנקודות החוזק שלנו כאשר אנו משווקים את ישראל, הן כלפי חוץ והן כלפי פנים. על כן אנו רואים בתערוכה זו, החוגגת את הישראליות המשותפת, הזדמנות להאיר את המגוון התרבותי בישראל על צדדיו היפים ביותר. אנו גאים להוביל את מיזם משותף זה יחד עם כבוד הנשיא ראובן ריבלין וצוות בית הנשיא ומאמינים כי מי שיכולים לספר את הסיפור של ישראל בצורה הטובה ביותר ולעורר השראה בליבם של אחרים מסביב לעולם הם מי שמגלמים בעצם הווייתם את אותו הסיפור – כל אחד ואחת מהאנשים המרכיבים את החברה הישראלית ואת הקהילות בקרב יהדות התפוצות.

 

ברצוננו להודות לכל שותפינו לפרויקט, לרבות מי שבחרו להשאר אנונימים, על תמיכתם ביוזמה חשובה זו.

תרומה לזכרם של:
דוידה בת שלמה ז"ל
מיכאל בן אליעזר ז"ל
דוב בן משה ז"ל

תקווה ישראלית היא תכנית הדגל של נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, לחיזוק הממלכתיות ולביסוס השותפות בין ארבעת המגזרים המרכזיים המרכיבים את החברה הישראלית – חילונים, חרדים, דתיים וערבים. תקווה ישראלית פועלת לקידום השתלבות איכותית של כלל המגזרים בחברה ובכלכלה, וליצירת שיתופי פעולה ביניהם בתחומי מפתח ובראשם החינוך, האקדמיה, התעסוקה, השלטון המקומי והספורט. תקווה ישראלית מבקשת לחזק את ה"יחד" של החברה הישראלית תוך מתן כבוד ומקום לכל קבוצה המרכיבה אותו. כל זאת, במטרה להבטיח את חוסנה ושגשוגה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

התכנית מהווה את היישום המעשי של חזון ביסוס השותפות בין חלקי החברה הישראלית של הנשיא ריבלין, כפי שהוצג בנאומו בכנס הרצליה בשנת 2015, ושזכה לשם "נאום השבטים" .

הפעילות מאופיינת ביצירת שיתופי פעולה נרחבים עם משרדי ממשלה, קרנות וארגוני חברה אזרחית במטרה לקדם את השותפות בחברה הישראלית. כך למשל, תקווה ישראלית בחינוך מקדמת היכרות ופעולה משותפת בין צוותי חינוך ותלמידים ממגזרים שונים; תקווה ישראלית באקדמיה מקדמת מערכת השכלה גבוהה מגוונת המשמשת מקום מפגש משמעותי ושער לתעסוקה הולמת לכל חלקי החברה הישראלית; תקווה ישראלית בתעסוקה מקדמת שילוב חרדים וערבים, במגזר הפרטי והציבורי בתעסוקה איכותית; תקווה ישראלית באשכולות האזוריים עוסקת בקידום צמיחה מכלילה ובהעמקת השותפות בין קהילות האשכול; ו"תקווה ישראלית בספורט – מגן הכבוד" פועלת לקידום שיתופי פעולה בין מגזריים, שוויון הזדמנויות והתמודדות עם אלימות וגזענות באמצעות הכדורגל.