אבישג שאר-ישוב

בתי ספר תאומים: שיעור בחיבור

כשמדברים על קשרים בין תאומים מדברים על חיבור ייחודי ועמוק, וכשמדברים על ”בתי ספר תאומים” מהדהדים את הרעיון הזה בדיוק: הרשת העולמית של בתי הספר התאומים, מיסודה של הסוכנות היהודית, יחד עם משרד החינוך ומשרד התפוצות, מעניקה חוויה קבוצתית של ”תאוֹמוּת” לעשרות אלפי תלמידים ומורים ברחבי העולם. הרשת מקשרת בין בתי ספר יהודיים בתפוצות לבתי ספר בישראל ומאפשרת להם לגלות ולהעמיק את מעגלי השייכות והערבות ההדדית ביניהם.

דרך פעילות משותפת מקוונת, למידה מקבילה מתואמת וגם מפגשים ממשיים – מקומות ודמויות רחוקים הופכים לקרובים ולמשמעותיים, ונבראות חוויות שעתידות ללוות את כלל השותפים להן למשך שנים רבות.
תביטו ברגע הזה ובילדים האלה: משלחת של נגני מרימבה (קסילופון אפריקאי) מבית הספר ”קינג דיויד” ביוהנסבורג יצאה למסע בין-יבשתי אל ה”תאום” שלה, בית הספר הר-טוב שבמועצה האזורית מטה יהודה, כשבאמתחתה מתנה ייחודית – שלוש מרימבות בנויות בעבודת יד. בביקורם בארץ ערכו חברי המשלחת סדנאות נגינה והופעות משותפות ואף הכשירו כאן מורים להמשך הוראת הנגינה במרימבות. הקשר בין בתי הספר נמשך, בין השאר, באמצעות מפגשים מוזיקליים משותפים בווידאו.

ועכשיו רק דמיינו אילו עוד רגעים מופלאים מניבה התאוֹמוּת הזאת, החובקת עולם.

archive.jewishagency.org